+90 212 244 72 76
etkintanitim@etkintanitim.com

Kariyer dediğin nedir ki?

Güncelleme 12, Mart 2015


Akademisyenlere göre kariyer; bireyin iş yaşantısındaki aktivite, sorumluluk, tutum ve davranışların gelişimi olarak tanımlanan bir kavramdır. İnsan çalışma yaşamına başladığı günden itibaren belirli bazı gereksinimlerini karşılamak için işinde ilerlemek ve hiyerarşik yapıda yükselmek ister. Fizyolojik gereksinimler, güvenlik gereksinimi, sosyal açıdan doyum, toplum içinde saygı görme gereksinimi ve son olarak bireyin kendi isteklerini gerçekleştirmek istemesi kariyer yapma olgusunun en temel nedenleridir. Kariyer, kişinin iş yaşamı boyunca edindiği işe ilişkin deneyim ve etkinliklerle ilgili olarak algıladığı tutum ve davranışlar dizisi, bir insanın çalışabileceği seneler boyunca herhangi bir iş alanında devamlı olarak ilerlemesi, deneyim ve yetenek kazanmasıdır.

Kariyer, kişinin iş yaşamı boyunca edindiği işe ilişkin deneyim ve etkinliklerle ilgili olarak algıladığı tutum ve davranışlar dizisi, bir insanın çalışabileceği seneler boyunca herhangi bir iş alanında devamlı olarak ilerlemesi, deneyim ve yetenek kazanmasıdır.

Peki yıllarınızı verdiğiniz iş hayatınızda oradan oraya koştururken, telaşlar ve hedefler arasında gidip gelirken anı kaçırdığınızı hissettiniz mi?

Bu sizi üzdü mü? Ya da bunun farkında mısınız?

Mutlu çalışan olmak aslında zor değil. Herşey de olduğu gibi biraz planlama ve organizasyonla iş hayatınızda sıradışı farklar yaratabilirsiniz. Burada bireysel oalrak hem size hem de kurumsal yönetimize iş düşmüyor değil. Yapılan onlarca araştırmanın sonucunda çalışanların aslında paraya değil bambaşka yan faydaların peşinde olduğunu ve motivasyonlarının bu yan faydalar sayesinde arttığını ispatlıyor. Mutlu ve motive çalışanların verimliliği ise tabii ki hem iş veren hem işi yapan açısından kat be kat artıyor.

İşte bazı yaratıcı şirket içi iletişim etkinliklerinden fotoğraflar:

Kariyer dediğin nedir ki?/etkinliklerimiz

Kariyer dediğin nedir ki?/etkinliklerimiz Kariyer dediğin nedir ki?/etkinliklerimiz

Kariyer dediğin nedir ki?/etkinliklerimiz Kariyer dediğin nedir ki?/etkinliklerimiz

Kariyer dediğin nedir ki?/etkinliklerimiz  Kariyer dediğin nedir ki?/etkinliklerimiz

Kariyer dediğin nedir ki?/etkinliklerimiz Kariyer dediğin nedir ki?/etkinliklerimiz